Ogłoszenie

Pogoda:
Nadszedł czas zmian w klanach,
a razem z nimi w pogodzie.
Niedawno na wysuszoną ziemię, z deszczowych
chmur lunęły strugi deszczu.
Później zawitał do nas silny wiatr,
który zabrał ze sobą chmury, jak i liście drzew,
Które teraz mogą spojrzeć w słoneczne, niebieskie niebo.
Niska temperatura wciąż przypomina
o zbliżających się zimowych mrozach.
Szacowany czas zawitania śniegu jest późny,
ponieważ pokryje on nasze ziemie dopiero w połowie stycznia.

Władczyni: Skandia
Zastępca: -

Władczyni: Ariadna
Zastępca: -

Władca: Ender
Zastępca: -

#1 2013-12-07 23:27:06

Skandia

Władczyni nocy

Zarejestrowany: 2013-12-07
Posty: 36
Punktów :   
Godność: Skandia
Wiek: 29 lat
Płeć: Samica
Rasa: Smok zachodni
Ścieżka: Władczyni nocy
S: Siła: 4
Z: Zręczność: 6
L: Lot: 8
W: Wytrzymałość: 4

Rasy smoków

W całej Alagaesii istnieje 15 ras smoków. Każda ma swoje specyficzne wady jak i zalety. Oto i one:

Smok morski
Smoki morskie są największą rasą w całej Alagaesii. Ich wygląd jest różnorodny, jedne upodobniły się do węży, nie mają łap, ani skrzydeł. Inne wyglądają jak prehistoryczne dinozaury zamieszkujące dno oceanów, a te ostatnie... no cóż, wyglądają jak każdy inny smok.
Rzadkim zjawiskiem są skrzydła u tej rasy, które spowalniają je podczas pływania. Te gady niechętnie wychodzą z wody, nie mówiąc o lataniu, którego nienawidzą. Ich opływowy kształt ciała charakteryzuje się gęsto ściśniętymi łuskami, przypominającymi rybie, oraz błonami pławnymi między palcami.
Nie zieją ogniem, lecz plują substancją podobną temperaturą do ciekłego azotu.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 siła.

Smok górski
Smoki górskie są jednymi z bardziej agresywnych ras. Jednakże charakter może znacznie odbiegać od podstawowego ich opisu.
Łuski tych gadów są często zadarte, oraz mają dużo wypustek, kolców i rogów, które ułatwiają kamuflowanie się w terenach górskich.
Posiadają dwie pary łap, oraz skrzydła z trzema chwytnymi palcami ułatwiającymi przemieszczanie się po stromych miejscach.
Paleta barw tych smoków nie jest bogata w tęczę. Dominują tu barwy brązu, beżu, szarości, czerni, rdzy, oraz bieli, która występuje jedynie u osobników zamieszkujących śnieżne tereny.
Smoki z gór skalistych zieją ogniem, natomiast te ze śnieżnych lodem.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 zręczność.

Smok pustynny
Smoki pustynne mają szczupłą sylwetkę, długie łapy, oraz małe skrzydła, przez które nie mogą latać długo. Są natomiast jednymi z bardziej wytrzymałych smoków, ponieważ bez wody mogą przeżyć miesiące. Ich łuski zazwyczaj szczycą się barwami złotymi, żółtymi, rdzawymi, pomarańczowymi, brązowymi, miodowymi, pszennymi, oraz beżowymi. Zupełnie nie radzą sobie w śniegu, natomiast w terenach pokrytych piaskiem i trawą czują się jak ryba w wodzie. Jego ogon jest zazwyczaj cienki i długi, przez co jest porównywalny do bicza.
Smoki pustynne zieją ogniem.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 wytrzymałość.

Smok wulkaniczny
Smoki wulkaniczne są czwartą co do wielkości rasą. Ich przednie kończyny przekształciły się w skrzydła, dlatego też zaliczane są one do podgatunków wiwernowatych. Zazwyczaj ich głowy zdobią finezyjne rogi, jednakże są przypadki, w których są całkowicie ich pozbawione.
Twarde łuski przybierają barwy o odcieniach zieleni, żółci, oranżu, czerwieni, oraz czerni. Ich masywne ogony są przystosowane do zadawania śmiercionośnych uderzeń, zazwyczaj na ich końcu znajdują się nakładające się na siebie łuski, tworzące różnorodne kształty, od maczug do kolców.
Zieją ogniem, jednakże zdarzały się rzadkie przypadki, iż pluły magmą.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 siła.

Smok północny
Smoki północne są jedną z łagodniejszych ras, których ciało pokryte jest przez futro, bądź pióra. Paleta barw jest wręcz nieskończona, albowiem przyodziały sobie one całą tęczę z wyjątkiem odcieni brązu i czerni. Są one nieco większe od zwyczajnych smoków żyjących w Alagaesii. Są przez to również jednymi ze zręczniejszych gadów. Dodatkowo ich pysk niekiedy zakończony jest dziobem.
Zieją lodem, jednakże zdarzają się osobniki z ogniem.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 zręczność.

Smok zachodni
Jest to druga co do wielkości rasa smoka. Mają duże, ciasno zbite ze sobą łuski, które przybrały barwy ciemne kolorów takich jak: Niebieski, fioletowy, różowy, turkusowy, szmaragdowy, oraz czarny. Ich łeb zdobią liczne kolce, oraz rogi, zazwyczaj przez cały kark ciągnie się grzebień, który jednak nie zawsze jest widziany u osobników tej rasy. Koniec ogona często zakończony jest kolcem. Ogromne, rozłożyste skrzydła mają za zadanie unieść szczupłą i lekką sylwetkę. Sam łeb zakończony jest dziobem, niekiedy jest kształtów gadzich.
Zieją ogniem, bądź czymś podobnym do zlepki piorunów.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 lot.

Smok powietrza
Smoki powietrza są chude, mają opływowy kształt ciała, oraz puste w środku kości, dlatego też są najlżejszą rasą w całej Alagaesii. Charakteryzują je wąskie skrzydła, oraz lotki "stery" na końcu ogona. Mają dużą klatkę piersiową, oraz płuca, przez co szczycą się wytrzymałością. Nie są jednak silne, gdyż ich małe, wąskie głowy nie nadają się do większych walk. Ich ciało mogą pokrywać zarówno łuski, jak i pióra, których barwy to jasne odcienie zieleni, błękitu, żółci, fioletu, beżu, oraz czysta biel.
Zieją lodem, niekiedy się zdarza iż plują substancją podobną do ciekłego azotu, aczkolwiek widywano osobniki, które posiadają obie te umiejętności.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 lot.

Smok bezskrzydły
Jak sama nazwa wskazuje, ten gatunek pozbawiony jest skrzydeł. Jego łuski są najtwardszymi w całej Alagaesii, dlatego też dorównuje wytrzymałością rasie pustynnej. Ma dużą mordę z ostrymi zębami, oraz łeb i ciało z licznymi kolcami, rogami, oraz wypustkami. Ma długi, umięśniony ogon zakończony kolczastą maczugą, dzięki czemu wytrzymałości dorównuje siła. Jest jednak drugim, jeżeli chodzi o wysokość najniższym gadem.
Niemniej jednak bycie niskim nielotem nadrabia wytrzymałością, oraz siłą. Jego łuski przybierają barwy w różnych odcieniach czerwieni, rdzy, oranżu, brązu, zieleni i żółci. Zdarzało się, iż widywano osobniki czarne, oraz białe.
Zieją jedynie ogniem, którego temperatura i tak jest najniższa ze wszystkich innych.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 wytrzymałość.

Smok zwyczajny
Smoki normalne prezentują się w ten sposób, iż mają jedną parę kończyn, ponieważ przednie przekształciły się w skrzydła u których wyrósł jeden chwytny palec. Ich wielkość nie zaszczyca ani maleńkością, ani kolosalnością. Ich łuski przyodziały barwy rdzy, brązu i beżu. Mają liczne kolce przy pysku, oraz długi masywny ogon do łamania kości. Poza tym wszystkim ich siła, wytrzymałość, lotność i zręczność są neutralne.
Zieje wyłącznie ogniem, jednakże widziano osobniki, które nie posiadały tej umiejętności.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 wytrzymałość

Smok leśny
Smoki leśne są średniej wielkości, posiadają średniej wielkości skrzydła, gdyż nie latają za często, długie łapy zakończone
ostrymi szponami, oraz stosunkowo krótki ogon. U smoków leśnych dominują barwa wszystkich odcieni zieleni, brązu, zdarzają
się smoki żółte, czarne lub szare. Są nastawione neutralnie do innych napotkanych stworzeń. Są trwale związane z lasami, czy dolinami,
rzadko kiedy opuszczają te tereny. Najczęściej zieją ogniem, zdarzają się jednak przypadki, w których w ogóle smoki są pozbawione tej zdolności.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 zręczność.

Smok iryzacji
Smoki iryzacji są jednymi z najbardziej pogodnych gadów. Zdobić mogą je łuski, futro, oraz pióra, których paleta barw jest nieskończenie wielka. Te smoki wyglądają jak motyle, ponieważ ich ciało pokryte jest różnorodnością kolorów, oraz wszelakich wzorów. Kształt skrzydeł niekiedy nawet przypomina te motyle, a ich błony wręcz mienią się obfitością barw. Te smoki jako jedyne opanowały umiejętność chodzenia na tylnych łapach, przez co niekiedy przypominają prehistoryczne dinozaury, oraz ich zręczność wzrosła ponad normy. Występują u nich kolce, rogi, grzebienie, maczugi, oraz wszelakie inne twory, które służą jedynie jako ozdobniki. Nigdy nie widziano, aby smok iryzacji był agresywnie nastawiony wobec jakiegokolwiek przedstawiciela swojego gatunku, nawet podczas sporów zachowuje zimną krew i pogodę ducha.
Zieją czymś podobnym do zlepki piorunów, plują kwasem, bądź substancją przypominającą ciekły azot.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 zręczność.

Smok bagienny
Smoki bagienne są najbardziej agresywną rasą zaraz po górskich. Są średniej wielkości, nad którą góruje długość. Ich ciało jest pokryte łuskami podobnymi do tych u węża, natomiast ich barwy to odcienie zieleni, czerwieni, brązu, oraz szarości. Często występują na nim ciemne, bądź jaskrawe ciapki, które odzwierciedlają to, iż smok bagienny posiada zęby jadowe. Ma małe skrzydła, niekiedy nawet ich nie posiada, przez grzbiet często ciągnie się grzebień, a łeb usiany jest rogami.
Smoki bagienne plują kwasem.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 siła.

Smok próżni
Smoki próżni są jedną z większych ras, posiadają duże skrzydła, zakończone jednym lub dwoma 'kolcami'. Mają średniej długości łapy z
długimi, ostrymi pazurami, ogony są różne, czasami krótkie, czasami długie, najczęściej są zakończone jedny, dużym kolcem.
Ich łuski są małe lecz twarde. Smoki próżni mają najprzeróżniejsze barwy, od białego aż po czarne, wyjątkiem jest barwa czerwona, zielona, oraz żółta.
Uwielbiają latać ponad chmurami, nie przepadają natomiast za bagnami, oraz pustyniami. Smoki są najczęściej neutralnie nastawione
do wszystkich, jednak zdarzają się wyjątki, niektóre smoki mogą być agresywne.
Zieją ogniem.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 siła.

Smok chiński
Smoki chińskie są specyficzną rasą, oraz taką, która wyglądem nie powtarza się wśród innych ras.
Ich pyski często zdobią piękne, długie wąsy. Nie posiadają one skrzydeł, jednakże potrafią latać... dla wszystkich jest to kolejna zagadka, której przedstawiciele tej rasy nawet nie potrafią wyjaśnić... "Skaczę i lecę".
Ich charakterystyczną cechą jest długie ciało i najczęściej krótkie łapy. Smoki te przybierają barwy podobnie jak smoki iryzacji - wszystkie.
Ich ciało zdobią łuski, bądź futro, nigdy nie spotkano się z pierzastymi przedstawicielami tej rasy.
Smoki chińskie zieją ogniem, bądź lodem.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 lot.

Smok lodu
Ciało smoków lodu jest wiecznie zimne i podobnie jak u górskich, zdobią je liczne kolce, wypustki, oraz rogi, jednakże zdarzało się, iż widzieliśmy osobniki całkiem nagie pod tym względem. Ich ciało nie zdobią ani pióra, ani futro, ani typowe łuski, albowiem te ostatnie przekształciły się nieco i pod wpływem bardzo niskich temperatur otoczył je wieczny lód, który nigdy nie topnieje - można go nazwać kryształem - czyli posiadają kryształowe łuski. Smoki lodu to najpewniej najrzadsza rasa. Ich łuski mienią się zazwyczaj odcieniami niebieskiego, oraz białego.
Zieją lodem, bądź plują substancją podobną do ciekłego azotu.
Statystyka, którą podnosi ta rasa: +1 siła.




***  ***  ***  ***

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.metaurus.pun.pl www.karczmadnd.pun.pl www.350z.pun.pl www.shaolin-silkroad.pun.pl www.akwariumop.pun.pl